bg07

Sky Plus võttis kassi

Raadios Sky Plus asub uue saatejuhina ametisse kass, lisaks töötab loom ka jaama logona.
Jaama programmijuhi Vaido Panneli sõnul kass kuulajatega väga tihedalt rääkima ei hakka. Kassi ülesandeks on kolm korda tunni jooksul öelda „Mjau“ koos vastava signatuuriga. „Laseme tal sisse elada, las lihtsalt lamab stuudios,“ ütles Pannel. „Logona töötamine on niikuinii üpris väsitav.“

Tingimused raadiostuudios on koduloomadele küllaltki karmid, muusika mängib 24 tundi ööpäevas. Just seetõttu eelistas Sky Plus spetsiaalselt aretatud tõugu, mis pärineb iidsest Islandi diskokasside sugupuust. Aretustööga tegeles agentuur Identity, kellele see polnud esimene kord kliendi vajaduste järgi spetsiaalset tõugu aretada. Varem on neil tulnud luua näiteks rebaseid, paabulinde, kalu ja oravaid.

„Kass peaks vastu pidama ka kõige karmimad katsumused, näiteks välistuudio Weekend Festivalilt,“ kirjeldas Vaido Pannel.
Kassi tulek raadioeetrisse on tekitanud pahameelt saatejuht Alari Kivisaare koeras Michis, kes on harjunud vahel oma peremehega Hommikuprogrammi ajal stuudios olema. „Mina seda otsust kass majja tuua heaks kiita ei saa, milleks selliseid pingeid vaja on, ma ei mõista,“ tunnistas taksikoer Michi, kes tänavu pälvis ka aasta meelelahutuslooma tiitli. „Eks edasine sõltub kõik läbirääkimistest, ei saa välistada opositsiooni enda poolt.“

Raadio Sky Plus alustas kuulajate abiga ka nimekonkurssi, et kassile sobilik nimi leida. Oma pakkumised saab teha jaama kodulehel skyplus.fm.

Kassi ilmumine raadioeetrisse on juba inspireerinud ka näiteks Eesti põllumehi